Kasa fiskalna online dla mechaników, serwisów samochodowych i punktów wymiany opon

Nowa ustawa VAT 2019 z dniem 1 maja 2019r. wprowadziła wiele zmian w polityce fiskalnej. Nakłada ona obowiązek na grupy podatników które będą musiały rozpocząć rejestrację sprzedaży za pomocą nowych kas fiskalnych ONLINE. Jedną z pierwszych branż, które będą musiały dokonać zmian będą podatnicy sprzedający paliwo oraz świadczący usługi mechaniki pojazdowej i wymiany opon.

Kasy ONLINE - co to znaczy?

Kasy ONLINE są kasami fiskalnymi, które będą podłączone do internetu tak jak komputer. Będą one wymieniać dane pomiędzy kasą fiskalną, a centralnym repozytorium kas prowadzonym przez Ministerstwo Finansów. Kasa fiskalna ONLINE posiada wbudowaną kartę bezprzewodową lub kartę LAN do podłączenia się przewodem do routera.

Od kiedy trzeba będzie posiadać kasę fiskalną ONLINE

Podatnicy sprzedający paliwo oraz świadczący usługi mechaniki pojazdowej (mechanicy) i punkty wymiany opon będą musieli rozpocząć sprzedaż przy pomocy kasy fiskalnej ONLINE z dniem 1 stycznia 2020r.

Czy będą jakieś ulgi lub odliczenia przy zakupie nowej kasy ONLINE?

Nowi oraz zobligowani do wymiany kas podatnicy (wymienieni w ustawie), którzy dokonują zakupu urządzenia fiskalnego w wersji ONLINE mogą odliczyć od podatku 90% ceny netto urządzenia, jednak nie więcej niż 700zł. Nowi podatnicy, którzy zakupią kasę fiskalną z elektroniczną kopią paragonu NIE MOGĄ ODLICZYĆ od podatku kwoty wydatkowanej na zakup kasy.

Kara za brak kasy fiskalnej ONLINE

Podatnicy świadczący usługi, o których mowa powyżej, po upływie wskazanych w projektowanej nowelizacji terminach będą zobowiązani ewidencjonować obrót wyłącznie przy pomocy kas rejestrujących online. Jeżeli w tych terminach z obowiązku tego się nie wywiążą, nie tylko utracą prawo do ulgi, lecz nadto narażeni zostaną na ustalenie dodatkowego zobowiązania podatkowego w wysokości odpowiadającej 30% kwoty podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług.

Jaka kasa fiskalna dla "mechaników" i punktów wymiany opon i ile kosztuje?

Firma JUPITER jest autoryzowanym dystrybutorem i serwisantem kas fiskalnych ELZAB. Na bazie naszych doświadczeń możemy polecić dla tej branży kasę fiskalną ONLINE ELZAB MINI (wyposażoną w port LAN RJ-45) lub MINI LT (WiFi i BLUETOOTH). Te kasy fiskalne są odporne na pracę w trudnych warunkach jakie spotkać można w tego typu zakładach usługowych. PEŁNĄ SPECYFIKACJĘ KAS ORAZ CENY ZNAJDZIECIE NA STRONIE CENNIKA. Oprócz samej kasy warto zwrócić uwagę, że istnieje możliwość rozpoczęcia przyjmowania płatności bezgotówkowych za pomocą terminali POS

Nie warto czekać do ostatniego dnia!

Z naszych doświadczeń wynika, że trudne decyzje odkłada się w czasie. Jednak w tym przypadku nie warto czekać do ostatecznego terminu. Przygotowanie kasy fiskalnej do pracy trwa jakiś czas. Do pamięci kasy musimy wprowadzić określone usługi i towary specyficzne dla danego punktu. Do naszych obowiązków należy także wykonanie fiskalizacji kasy, czyli uruchomienie jej do sprzedaży.  W ostatnich dniach przed terminem może nastąpić kumulacja zamówień i co za tym idzie wydłużenie terminów, a nawet w ekstremalnych przypadkach braki dostępności kas.

Przeglądy i serwis kasy fiskalnej

Należy pamiętać, że kasa fiskalna, także ONLINE należy do specyficznego towaru. Kasa fiskalna posiada książkę serwisową, którą należy przechowywać razem z kasą fiskalną. Do obowiązków podatnika należy dokonanie przeglądu kasy fiskalnej, której dokonuje wpisany w książkę serwis. (Najczęściej sprzedawca kasy). Zalecane jest więc aby serwis był sprawny, dostępny i pewny, ponieważ za brak przeglądu kasy fiskalnej odpowiada podatnik. Jupiter prowadzi sprzedaż i serwis kas fiskalnych w miejscowościach: Lubań, Leśna, Gryfów Śląski, Mirsk, Lwówek Śląski, Świeradów Zdrój oraz innych miejscowościach powiatów Lwóweckiego, Lubańskiego nieprzerwanie od 2000r.

 

AUTORYZOWANY SPRZEDAWCA I SERWIS URZĄDZEŃ FISKALNYCH ELZAB

tel. 757814388, 757811454, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

GRAFIKI: Piotr Zajda i Ryan McGuire z Pixabay


Kasy fiskalne

Nowy model - kasa fiskalna ELZAB K1 SLIM - mobilna i kompaktowa

Elazb K1 Slim jest kasą kompaktową o wielkości zbliżonej do rozmiaru telefonu. W zależności od wersji wykonania występuje z wbudowanym na pakiecie głównym modułem WiFi/Bluetooth lub modułem Bluetooth/GPRS. K1 Slim posiada innowacyjny system wydruku na tzw. składce papieru termicznego. Łączna długość taśmy to ponad 8 metrów. W kasie zastosowany akumulator Li-pol 3,7V /2000 mAh umożliwiający pracę do 11h (przy paragonie 2 pozycyjnym drukowanym co 30 minut).

Więcej…

Od 1 lipca zmiany stawek VAT niektórych towarów

1 lipca 2020r. zacznie obowiązywać ustawa z dnia 9 sierpnia 2019r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług. Ulegną zmianie stawki VAT niektórych towarów. Będą wymagane zmiany stawek VAT towarów w kasach fiskalnych.

Więcej…

Ministerstwo Finansów informuje o procedurze przeprowadzania przeglądów okresowych kas rejestrujących w związku z zagrożeniem wirusem COVID-19

W związku z pojawiającymi się sygnałami ze strony producentów oraz podmiotów zajmujących się serwisem kas rejestrujących, dotyczącymi obaw serwisantów w zakresie przeprowadzania przeglądów okresowych kas rejestrujących związanych z zagrożeniem wirusem COVID-19, Ministerstwo Finansów informuje, że w sytuacji nadzwyczajnej jaka jest obecnie spowodowana rozprzestrzenianiem się koronawirusa, podatnicy mogą indywidualnie zwracać się z wnioskami do naczelników urzędów skarbowych o odroczenie terminu przeglądu technicznego do lipca 2020 r. z uwagi na zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa, w związku z ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych z nimi sytuacji kryzysowych (poz. 374).

Wniosek powinien być złożony przed terminem przeglądu technicznego kasy rejestrującej.

Źródło: podatki.gov.pl

Kasa fiskalna - komunikat - mniej niż 30 rek. | mniej niż 30 rekordów pozostało w pamięci fiskalnej, wolnych miejsc xx, odliczanie

Każde urządzenie fiskalne (kasa fiskalna, drukarka fiskalna) posiada wbudowaną pamięć (moduł fiskalny) w której przechowuje wykonywane przez użytkownika raporty dobowe. Po zakupie i fiskalizacji moduł fiskalny jest pusty, ale w miarę użytkowania ulega on zapełnieniu.

Więcej…

Jaka kasa fiskalna online dla serwisów samochodowych?

Nowa ustawa VAT 2019 z dniem 1 maja 2019r. wprowadziła wiele zmian w polityce fiskalnej. Nakłada ona obowiązek na grupy podatników które będą musiały rozpocząć rejestrację sprzedaży za pomocą nowych kas fiskalnych ONLINE. Jedną z pierwszych branż, które będą musiały dokonać zmian będą podatnicy sprzedający paliwo oraz świadczący usługi mechaniki pojazdowej i wymiany opon.

Więcej…

Bezpłatny terminal POS dla Twojej firmy

Terminale płatnicze POS na stałe zagościły w sklepach i punktach usługowych w Polsce. Mimo to jest wiele miejsc gdzie trudno nam zapłacić kartą płatniczą czy telefonem. Wiele firm obawia się wprowadzenia takich terminali do swojego biznesu. Obawiają się kosztów takich terminali, które obecnie znacznie spadły i wcale nie są wysokie. Co ciekawe obecnie można mieć nowoczesny terminal płatniczy całkowicie bezpłatnie.

Więcej…
© 1998-2019 Jupiter  GRYFÓW ŚLĄSKI    Kontakt: 757814388, 757811454     E-MAIL     FACEBOOK

Szukaj