Gryfów Śląski - kamery - monitoring - rejestratory

Skuteczność monitoringu obiektu musi spełniać kilka określonych zasad. Obecnie ceny systemów monitoringu (kamery i rejestrator) spadły do akceptowalnych poziomów. Warto więc zastanowić się nad montażem takiego sytemu w domu lub firmie.

Działanie prewencyjne

Jeżeli nasz budynek (obiekt) może być narażony na włamania -  kamery i widoczne oznakowanie obiektu spowoduje prewencyjną ochronę takiego obiektu przed wtargnięciem (włamaniem). Złodziej wybierze zawsze obiekt w którym mniej będzie narażony na złapanie lub wykrycie.

System monitoringu

System monitoringu CCTV składa się z kilku składników. Głównym sercem takiego systemu jest rejestrator z dyskiem twardym na którym są zapisywane nagrania z podłączonych do niego kamer. Najczęściej do "zmonitorowania" budynku jednorodzinnego powinny wystarczyć 4 kamery. W niektórych przypadkach kiedy obiekt jest duży, posiada ganki lub nietypową bryłę montuje się większą ilość kamer. Nasza firma instaluje kamery o rozdzielczościach minimum 4Mpix takich marek jak HIKVISION czy BCS z funkcją WDR lub DWDR. W zależności od potrzeby długości przechowywania nagrań montujemy specjalne dyski dedykowane do rejestratorów o pojemnościach nie mniejszych niż  1TB co pozwala na przechowanie minimum 3 tygodniowych w zapisów nagrań. Czas zapisu można zwiększać np. montując dyski o większych pojemnościach.

Kamery z kartą pamięci

Istnieje możliwość montażu pojedynczej samodzielnej kamery, która będzie rejestrowała obraz na zamontowanej wewnątrz karcie pamięci. Należy zdawać sobie sprawę, że czas zapisu na takiej karcie jest znacznie krótszy niż na dysku twardym rejestratora. Do takiej kamery należy doprowadzić zasilanie.

Okablowanie

Jeżeli budujesz już teraz rozważ położenie okablowania pod przyszły system monitoringu lub system alarmowy. Możemy "położyć" okablowanie pod przyszłe systemy monitoringu, alarmu czy wideodomofonu. Jeżeli posiadasz wykończony budynek jesteśmy w stanie ułożyć okablowanie w sposób niewidoczny lub prawie niewidoczny. Nie polecamy bezprzewodowych systemów monitoringu.

Zdalny podgląd

Polecane przez nas rejestratory posiadają po podłączeniu ich do internetu możliwość zdalnego podglądu. Za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym, tablecie lub za pomocą programu na komputerze możesz zdalnie monitorować swój obiekt lub zlecić to centrum monitoringu.

Systemy monitorinku - kamery - Gryfów Śląski

Modernizacja

Istnieje możliwość modernizacji dotychczas posiadanego systemu monitoringu. Można stopniowo zmodernizować swoje kamery pozostając przy dotychczasowym okablowaniu stopniowo wymieniając je na kamery o wyższych rozdzielczościach. Pierwszym punktem jest wymiana rejestratora, który obsłuży dotychczas posiadane kamery oraz nowe.

Doświadczenie

Posiadamy duże doświadczenie w montażu okablowania strukturalnego. Montaż instalacji monitoringu, alarmowych sieci internetowych LAN i WiFi. Posiadamy także szeroką wiedzę informatyczną. Nasz firma działa na terenie Gryfowa Śląskiego od 1998r. Obsługujemy firmy i osoby prywatne z Gryfowa Śląskiego oraz miejscowości Krzewie, Młyńsko, Proszówka, Rząsiny, Ubocze, Wieża, Wolbromów oraz w miejscowościach powiatu Lubańskiego, Lwóweckiego i jeleniogórskiego

Ceny systemów monitoringu

Każdy obiekt jest trochę inny. Różne są także potrzeby i wymagania klientów dlatego wycena systemu następuje po obejrzeniu obiektu. Umawiamy się na bezpłatną i niezobowiązującą wizytę, po której jesteśmy w stanie wycenić sprzęt.

Kontakt

 

GRYFÓW ŚLĄSKI ul. KOLEJOWA 65-66

tel. 757814388, 757811454, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


Montaże

System alarmowy z powiadomieniem GSM w okolicach Lubomierza

Zdjęcia z instalacji systemu alarmowego Satel Perfecta. Centrala alarmowa z powiadomieniem GSM i możliwością sterowania za pomocą aplikacji.

Więcej…

Dwustrefowy system alarmowy + sterowanie bramą i monitoring obiektu

W okolicach Świeradowa Zdroju zamontowaliśmy dwustrefowy system alarmowy marki SATEL z powiadomieniem GSM. System alarmowy został podzielony na dwie niezależne strefy. Parter wraz z garażem stanowią jedną strefę, natomiast piętro na którym będą znajdować się sypialnie stanowi drugą strefę. Dodatkowo w sypialni zostanie zamontowana czujka gazu usypiającego.

Więcej…

Montaż bezprzewodowego alarmu w okolicach Leśnej

System alarmowy nie zawsze musi wiązać się z instalacją setek metrów kabli. Istnieją nowoczesne rozwiązania bezprzewodowe. Komunikacja czujek ruchu z centralą odbywa się bezprzewodowo. Czujki są zasilane bateryjnie. Okres pomiędzy wymianą baterii to około 3 lata. Centrala informuje nas o słabych bateriach za pomocą komunikatów SMS. Jedyny przewód jaki został zainstalowany to ten łączący sygnalizator zewnętrzny i wewnętrzny z centralą alarmową. Cały montaż wraz konfiguracją centrali oraz przeszkoleniem użytkowników zajął nam 4 godziny. Polecamy tego typu rozwiązania w ukończonych i wykończonych budynkach gdzie montaż okablowania jest utrudniony lub wręcz niemożliwy.

Więcej…

Ochrona pompy ciepła przed kradzieżą przy budowie domu jednorodzinnego

Coraz częściej dochodzą nas informacje o kradzieży pomp ciepła z budów domów jednorodzinnych. Ponieważ jest to najczęściej element montowany na zewnątrz budynku i w dodatku drogi, jest on łakomym kąskiem dla złodziei i złomiarzy. Domy jednorodzinne w budowie są często nieogrodzone i niezamieszkane. Co możemy zrobić aby zminimalizować ryzyko kradzieży pompy ciepła oraz innych elementów wchodzących w skład takich instalacji. Postaramy się rozważyć za i przeciw każdego elementu ochrony.

Więcej…

System alarmowy i kamery w Lwówku Śląskim

Podczas remontu lokalu w Lwówku Śląskim udało się położyć przewody pod system alarmowy oraz system monitoringu. Następnie już po skończonym remoncie zamontowane zostały pozostałe elementy systemów. Dodatkowo zamontowaliśmy telewizor na którym emitowane są filmy reklamowe.

Więcej…

System monitoringu z podtrzymaniem zasilania i montaż oświetlenia w okolicach Mirska

Oprócz standardowego zestawu CCTV składającego się z kamer oraz rejestratora - zamontowaliśmy system podtrzymywania zasilania po jego zaniku. Oznacza to, że obraz z kamer będzie się jeszcze zapisywał nawet po wyłączeniu zasilania. Dodatkowo zamontowaliśmy oświetlenie budynku z reakcją na ruch z możliwością wyłączania i załączania z pilota.

Więcej…

System monitoringu w Pławnej

Prezentujemy zdjęcia z montażu systemu kamer w miejscowości Pławna. 4Mpix-elowe kamery systemu HIKVISON wraz z rejestratorem tej samej marki umożliwiają zdalny podgląd i odtwarzanie za pomocą aplikacji na telefon komórkowy.

Więcej…

Bezprzewodowy system alarmowy oparty na module ABAX2 oraz centrali INTEGRA

Bywają sytuacje kiedy nie ma możliwości instalacji okablowania pod system alarmowy. Dom jest już ukończony i wykończony. Nic straconego. Istnieją nowoczesne bezprzewodowe systemy alarmowe. Do takich należy system ABAX2 firmy Satel. Sercem tego systemu jest ACU-220 Kontroler systemu bezprzewodowego, który może współpracować z istniejącym systemem alarmowym.

Więcej…
© 1998-2019 Jupiter  GRYFÓW ŚLĄSKI    Kontakt: 757814388, 757811454     E-MAIL     FACEBOOK

Szukaj