Systemy alarmowe
Sprawdź ceny internetu
Elektroniczne systemy zabezpieczeń
Kasy fiskalne
Sprawdź ceny kas fiskalnych ELZAB
Jak ustawić prawidłowo czas w rejestratorze

Prawidłowa data na nagraniu z monitoringu to jedna z ważniejszych rzeczy, które powinno się prawidłowo ustawić. Nieprawidłowa data i godzina może mieć znaczenie dowodowe podczas zdarzenia. Zazwyczaj rejestrator mamy podłączony do internetu, aby móc zrealizować zdalny podgląd. Wszystkie nowoczesne rejestratory mają funkcję automatycznego pobierania i synchronizacji czasu, oraz zmiany czasu letniego na zimowy i odwrotnie.

W tym poradniku pokażemy jak ustawić prawidłowo datę i godzinę w rejestratorze marki HIKVISION. Rejestrator musi posiadać dostęp do internetu, gdyż włączymy automatyczną synchronizację czasu z z serwerem NTP należącym do Głównego Urzędu Miar.

Sposób pierwszy - przez menu rejestratora

Jeżeli posiadamy monitor i mysz na USB, podpinamy je do rejestratora i logujemy się. Użytkownik i hasło zostało skonfigurowane podczas pierwszego uruchomienia rejestratora. Możemy się także zalogować wzorem.

Klikamy prawym klawiszem myszy i wybieramy MENU GŁÓWNE, a następnie klikamy na USTAWIENIA (SETTINGS)

Z lewej strony wybieramy z menu SIEĆ (Network), a następnie zakładkę NTP

Zaznaczamy funkcję AKTYWUJ NTP. W pole SERWER NTP wpisujemy tempus1.gum.gov.pl lub jako adres IP 194.146.251.100 lub 194.146.251.101 (jest to adres serwera z którym nasz rejestrator będzie synchronizował date i godzinę co określony czas. W tym przypadku 60 minut. pozostałe parametry pozostawiamy bez zmian. ZATWIERDZAMY ZMIANY

Pozostaje nam jeszcze ustawić funkcję automatycznej zmiany z czasu letniego na zimowy i odwrotnie (DST).

Funkcję tę znajdziemy w menu OGÓLNE - Czas letni. Zaznaczamy automatyczną zmianę czasu i zatwierdzamy.

Sposób drugi - przez program iVMS 4200 Lite lub iVMS 4500

Jeżeli posiadamy zainstalowany na komputerze program iVMS 4200 lub iVMS 4200 lite, możemy te funkcje aktywować z poziomu programu. Uruchamiamy program i przechodzimy do zakładki KONSERWACJA a następne z lewej strony wybieramy Zarządzanie urządzeniami

Tam powinniśmy zobaczyć dodany nasz rejestrator. Klikamy na zębatkę jak na poniższym zdjęciu. Otworzy nam się okno z ustawieniami naszego rejestratora.

Przechodzimy do menu CZAS i tam wpisujemy wszystkie ustawienia jak na poniższym zdjęciu.

 

Należy zwrócić uwagę na ustawienie strefy czasowej GMT która dla naszego kraju wynosi: +1

Pobierz program do rejestratorów HIKVISION IVMS-4200 lite 1.0.0.5