Montaż systemu alarmowego wraz z ostrzeganiem przed ogniem i dymem w miejscowości Lubomierz. Duży 2-poziomowy budynek. Okablowanie systemu alarmowego, systemu monitoringu oraz sieci internetowej zostało położone przed remontem budynku. Zastosowaliśmy czujki ruchu BOSCH, a w newralgicznych miejscach (kotłownia, nagrzewnica), czujki dualne BOSCH. W każdym pomieszczeniu zostały zamontowane czujki dymu. Alarm z powiadomieniem i sterowaniem GSM został przygotowany do połączenia z agencją ochrony.

Jeżeli remontujemy lub budujemy nowy budynek warto przemyśleć sprawę przyszłej instalacji alarmu lub systemu monitoringu CCTV. Pozwoli to na wczesne zaprojektowanie systemów oraz bezproblemowe położenie okablowania i przygotowanie miejsc pod centralę alarmową lub rejestrator monitoringu. Całość inwestycji można podzielić na kilka etapów. (montaż okablowania, montaż urządzeń). Nasz firma stosuje przewody tylko najwyższej jakości zapewniające długotrwałą i nieprzerwaną pracę. Na zewnątrz stosujemy przewody przeznaczone do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Należy zwrócić uwagę, że pomimo ciągłego rozwoju technologii WIFI, nadal nie jest ona doskonała, dlatego też wraz z przewodami alarmowymi i przewodami monitoringu powinno się rozważyć montaż przewodów sieci LAN. Zapewni to nam bezproblemowy transfer dużych ilości danych pomiędzy pomieszczeniami budynku, a w szczególności pomiędzy piętrami budynku, gdzie propagacja sygnału WIFI jest gorsza. (Dostęp do internetu dla gości hotelu w Świeradowie Zdroju)

Nowoczesne systemy alarmowe służą nie tylko do ochrony przed włamaniem. Jest wiele rodzajów czujników. Jednym z nich są czujki dymu i temperatury. Powinno się montować je wszędzie tam gdzie jest podwyższone ryzyko wystąpienia pożaru. (garaże, kotłownie, warsztaty itp.).

Przykładowe działanie czujki temperatury i dymu Satel. Jak wynika z poniższej tabeli np. w przypadku zwiększania się temperatury powietrza o 5 stopni na minutę czujka zadziała w ciągu od około 4 minut do 8 minut. Bardzo ważną rzeczą o której należy pamiętać jest konserwacja takich czujek. Przynajmniej raz w roku powinno się wyczyścić komorę czujnika z nagromadzonych pyłów. Czujniki firmy Satel zgłaszają takie zabrudzenie miganiem diody co 30 sekund.

Opis działania czujki dymu Satel TSD-1
Prędkość narastania temperatury powietrza Dolny graniczny czas zadziałania Górny graniczny czas zadziałania
1 °C/min 29 min 40 min 20 s
3 °C/min 7 min 13 s 13 min 40 s
5 °C/min 4 min 9 s 8 min 20 s
10 °C/min 1 min 4 min 20 s
20 °C/min 30 s 2 min 20 s
30 °C/min 20 s 1 min 40 s

 

Zapraszamy wszystkich z okolic: Jelenia Góra, Gryfów Śląski, Mirsk, Świeradów Zdrój, Olszyna, Lubań, Leśna i okolice. Działamy w powiatach: lwóweckim, lubańskim, jeleniogórskim. Firma Jupiter to 20 lat doświadczenia. Oferujemy montaż serwis i konfigurację systemów monitoringu, systemów alarmowych, dostępu do internetu we własnej sieci internetowej. Sprzedaż i serwis kas fiskalnych ELZAB oraz serwis i sprzedaż sprzętu komputerowego.