Standardowy zestaw monitoringu przy 4 kamerach o rozdzielczości 1920x1080px czyli FullHd i przy ustawieniu reakcji kamer na ruch, oraz zastosowaniu dysku 1TB pozwala nam na zapis około 3-4 tygodni materiału. Przy zapisie ciągłym 1 godzina z jednego kanału to około 1GB danych (przy ustawieniu 15 klatek na sekundę). Pozwala nam to na zapis około 11 dni.

Czasami zdarza się, że czas zapisu nagrań musi być dłuższy.

Wymaganiem klienta było aby nagrania były przechowywane co najmniej 180 dni, czyli pół roku. Nagraniom wideo miał towarzyszyć strumień audio.

W tym przypadku zastosowaliśmy rejestrator umożliwiający podłączenie 2 dysków twardych, oraz 4 wejścia audio dla każdego kanału.

Zostały zamontowane 2 dyski 8TB WD Caviar Purple, co pozwoliło nam na utworzenie macierzy o wystarczającej ilości miejsca do zapisu tak długiego materiału z kamer. Dyski z serii PURPLE są przystosowane do pracy ciągłej 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu w środowisku o podwyższonej temperaturze i są specjalnie przeznaczone do stosowania w systemach monitoringu wizyjnego z zapisem materiału HD w rejestratorach DVR i NVR.

Dodatkowo zostały zmniejszone klatki/sec dla każdego kanału. Aby zapewnić w miarę przyzwoitą jakość wystarczy zmniejszyć ilość klatek do 10kl/sek. Rejestrator został zaprogramowany do zapisu reakcji na ruch w godzinach nocnych i zapis ciągły w godzinach pracy biura.

Rejestrator został podłączony do internetu, co pozwala na zdalny podgląd kamer. Do przeglądania podglądu z kamer służy aplikacja BCS VIEWER LITE, którą można pobrać na telefony z androidem bezpośrednio ze sklepu Play. Oraz jest także dostępna aplikacja na telefony z systemem IOS. Do przeglądania oraz pobierania nagrań na komputerze lub laptopie z systemem Windows służy oprogramowanie SMART PSS obecnie w wersji 2.0

Kamery i rejestrator są zasilane poprzez zasilacz buforowy, stabilizujący i podtrzymujący zasilanie w razie przerw dostawie prądu.

Wykonane zostało także oznakowanie obiektu, zgodne z nowymi przepisami o ochronie danych osobowych.

 

 

Zapraszamy wszystkich z miejscowości: Jelenia Góra, Gryfów Śląski, Mirsk, Świeradów Zdrój, Olszyna, Lubań, Leśna, Radoniów, Chmieleń, Karłowice, Oleszna Podgórska, Ubocze, Biedrzychowice, Lubomierz, Pasiecznik, Rząsiny, Złotniki Lubańskie, Giebułtów, Wolimierz, Orłowice, Mroczkowice, Gierczyn, Pobiedna, Przecznica, Kotlina i okolice. Działamy w powiatach: lwóweckim, lubańskim, jeleniogórskim. Firma Jupiter to 20 lat doświadczenia. Oferujemy montaż serwis i konfigurację systemów monitoringu, systemów alarmowych, dostępu do internetu we własnej sieci internetowej. Sprzedaż i serwis kas fiskalnych ELZAB oraz serwis i sprzedaż sprzętu komputerowego.