Częstym problemem w monitoringu wizyjnym są pajęczyny. Podczas przełączania się kamer na tryb nocny z oświetleniem z podczerwieni, IRDA odbija się od cieniutkich nitek całkowicie zakłócając widok. Pająki upodobały sobie szczególnie kamery tubowe o wydłużonym kształcie. Problem nie występuje, lub występuje bardzo rzadko na kamerach kopułkowych.

Ich konstrukcja powoduje że pająki nie mają punktu zaczepienia dla pajęczyny. Jeżeli kamery są łatwo dostępne to pół biedy, gorzej kiedy dostępność takich kamer jest gorsza. Co jakiś czas trzeba kamery omiatać z pajęczyn. Można też stosować specjalny spray przeciwko pająkom.

Jeżeli mamy nieoświetlony plac to w zasadzie nie mamy zbytniego wyboru. Podczerwień jest jedynym źródłem oświetlenia.

Na obiektywach pojawiły się pajęczyny.

 

To samo miejsce. Po usunięciu pajęczyn i zastosowaniu sprayu na pająki, praktycznie w następną noc rozwinęła się pajęczyna lub przyleciało "Babie lato".

 

Ponieważ klient posiada dodatkowe doświetlenie lampami ledowymi, zaproponowaliśmy wyłączenie "IRDY" (podczerwieni). Efekt jest zdecydowanie lepszy. Nie widać pajęczyn ponieważ podczerwień jest wyłączona i nie odbija się od nici pajęczej.

To samo miejsce z wyłączoną programowo podczerwienią w menu kamery. Opcja Day/Night - Color (Domyślnie - Auto)

 Jak wynika z powyższego studium przypadku, wszędzie gdzie to możliwe należy stosować dodatkowe oświetlenie. Obecnie na rynku pojawiły się lampy ledowe, które w odróżnieniu od lamp halogenowych mają niski pobór prądu. Nasz firma montuje lampy ledowe w połączeniu z czujnikiem zmierzchowym.

Przykładowe realizacje. Lampy ledowe 50W z czujnikiem zmierzchowym.

INNE PORADY:

#01 Jak zgrać materiał wideo z rejestratora na pamięć USB lub dysk przenośny

#02 Jak zgrać materiał video z rejestratora programem SMART PSS

#03 Jak prawidłowo ustawić datę w rejestratorze wideo

WDR w kamerze. Co to jest i jak to włączyć?

ROZWIĄZANIE - awaria manipulatora INT-TSI - ciągłe restarty

 

Zapraszamy wszystkich z miejscowości: Jelenia Góra, Gryfów Śląski, Mirsk, Świeradów Zdrój, Olszyna, Lubań, Leśna, Radoniów, Chmieleń, Karłowice, Oleszna Podgórska, Ubocze, Biedrzychowice, Lubomierz, Pasiecznik, Rząsiny, Złotniki Lubańskie, Giebułtów, Wolimierz, Orłowice, Mroczkowice, Gierczyn, Pobiedna, Przecznica, Kotlina i okolice. Działamy w powiatach: lwóweckim, lubańskim, jeleniogórskim. Firma Jupiter to 20 lat doświadczenia. Oferujemy montaż serwis i konfigurację systemów monitoringu, systemów alarmowych, dostępu do internetu we własnej sieci internetowej. Sprzedaż i serwis kas fiskalnych ELZAB oraz serwis i sprzedaż sprzętu komputerowego.