Bywają sytuacje kiedy nie ma możliwości instalacji okablowania pod system alarmowy. Dom jest już ukończony i wykończony. Nic straconego. Istnieją nowoczesne bezprzewodowe systemy alarmowe. Do takich należy system ABAX2 firmy Satel. Sercem tego systemu jest ACU-220 Kontroler systemu bezprzewodowego, który może współpracować z istniejącym systemem alarmowym.

Zaletą kontrolera jest doskonały zasięg transmisji, który wynieść może nawet 2000 m w terenie otwartym. Ten kontroler może obsłużyć do 48 urządzeń bezprzewodowych.

My zastosowaliśmy ten kontroler wraz z centralą INTEGRA. Dzięki temu mogliśmy zastosować funkcje logiczne, które można osiągnąć dzięki tej centrali. W obiekcie zrealizowaliśmy dwie niezależne strefy: ZEWNĘTRZNĄ i WEWNĘTRZNĄ. Zewnętrzna strefa została oparta na pięciu czujkach zewnętrznych AOD-210. Natomiast wewnętrzna na nowoczesnych czujnikach z serii SlimLine APD-200.

W strefie zewnętrznej został zaprogramowany pre-alarm. Przy pierwszym naruszeniu czuwającej zewnętrznej strefy zostaje wyzwolony krótki sygnał ostrzegawczy. Przy drugim naruszeniu zostaje wyzwolony alarm.

Ponad to skonfigurowaliśmy ciekawą funkcję ważną dla klienta. Strefa wewnętrzna chroni parter budynku. I jest załączana na noc. Wśród domowników jest chłopiec, który często w nocy wędruje na dół do kuchni. Powodowałby wyzwolenie alarmu. Ten problem rozwiązaliśmy za pomocą dodatkowej czujki umieszczonej na schodach, która blokuje czasowo wewnętrzną strefę, aby ponownie powrócić do stanu czuwania po określonym czasie. Tego typu funkcje logiczne są możliwe w centralach INTEGRA.

Całość dopełnia możliwość sterowania systemem za pomocą telefonu. Czy to za pomocą aplikacji INTEGRA CONTROL, czy też za pomocą SMS.

Oprócz systemu alarmowego zamontowaliśmy system monitoringu złożonego z 4 Mpixelowych kamer HIKVISION plus dodatkowo kamera IP połączona bezprzewodowym mostem do odległego budynku.

 

 

Zapraszamy wszystkich z miejscowości: Jelenia Góra, Gryfów Śląski, Mirsk, Świeradów Zdrój, Olszyna, Grodnica, Bożkowice, Olszyna Dolna, Zapusta, Karłowice, Kałużna, Biedrzychowice, Krzewie Małe, Nowa Świdnica i okolice. Działamy w powiatach: lwóweckim, lubańskim, jeleniogórskim. Firma Jupiter to 20 lat doświadczenia. Oferujemy montaż serwis i konfigurację systemów monitoringu, systemów alarmowych, dostępu do internetu we własnej sieci internetowej. Sprzedaż i serwis kas fiskalnych ELZAB oraz serwis i sprzedaż sprzętu komputerowego.