Nowoczesny system alarmowy to nie tylko ochrona wewnątrz budynku. Coraz częściej pragniemy aby intruzi zostali wykryci / odstraszeni już na etapie podejścia do budynku zanim dokonają szkód. Dlatego warto się zastanowić nad stworzeniem dodatkowej bariery / strefy która będzie chroniła także nasz budynek od zewnątrz. Taką zewnętrzną strefę złożoną z czujek zewnętrznych lub kurtynowych można stworzyć także w już istniejącym systemie alarmowym za pomocą bezprzewodowych czujek zewnętrznych.

Obecnie coraz częściej wybierane rozwiązanie. Ceny takich czujek to koszt od 350zł. Ze względu na umieszczenie na zewnątrz budynku, intruz nie zdąży dokonać zniszczeń w samym chronionym obiekcie lub może nie zdążyć dokonać ich wiele. Zostanie wykryty już na etapie podejścia do obiektu. Takie czujki są odporne na zwierzęta. Posiadają dwa tory detekcji oraz zabezpieczenia antysabotażowe i zabezpieczenie przed zakryciem takiej czujki (antymasking). Czujki są odporne na warunki atmosferyczne. Niektóre czujki posiadają wbudowane czujniki zmierzchu, mają więc możliwość zastosowania ich w automatyce domowej. (sterowanie oświetleniem budynku, roletami). Zasięg działania takich czujek to około 15 metrów. a w niektórych modelach nawet więcej, oraz szeroki kąt pokrycia. Odpowiednie zaprogramowanie takiej czujki eliminuje możliwość wystąpienia fałszywych alarmów.

Oprócz czujek zewnętrznych podłączanych kablem istnieją także systemy bezprzewodowe takie jak ABAX2 polskiej firmy Satel. Zaletą tego systemu jest ilość dostępnych czujników które pracują w tym systemie.

 

 

 

Zapraszamy wszystkich z miejscowości: Jelenia Góra, Gryfów Śląski, Mirsk, Świeradów Zdrój, Olszyna, Lubań, Leśna, Radoniów, Chmieleń, Karłowice, Oleszna Podgórska, Ubocze, Biedrzychowice, Lubomierz, Pasiecznik, Rząsiny, Złotniki Lubańskie, Giebułtów, Wolimierz, Orłowice, Mroczkowice, Gierczyn, Pobiedna, Przecznica, Kotlina i okolice. Działamy w powiatach: lwóweckim, lubańskim, jeleniogórskim. Firma Jupiter to 20 lat doświadczenia. Oferujemy montaż serwis i konfigurację systemów monitoringu, systemów alarmowych, dostępu do internetu we własnej sieci internetowej. Sprzedaż i serwis kas fiskalnych ELZAB oraz serwis i sprzedaż sprzętu komputerowego.