Częstym problemem w monitoringu wizyjnym są pajęczyny. Podczas przełączania się kamer na tryb nocny z oświetleniem z podczerwieni, IRDA odbija się od cieniutkich nitek całkowicie zakłócając widok. Pająki upodobały sobie szczególnie kamery tubowe o wydłużonym kształcie. Problem nie występuje, lub występuje bardzo rzadko na kamerach kopułkowych.

Ich konstrukcja powoduje że pająki nie mają punktu zaczepienia dla pajęczyny. Jeżeli kamery są łatwo dostępne to pół biedy, gorzej kiedy dostępność takich kamer jest gorsza. Co jakiś czas trzeba kamery omiatać z pajęczyn. Można też stosować specjalny spray przeciwko pająkom.

Jeżeli mamy nieoświetlony plac to w zasadzie nie mamy zbytniego wyboru. Podczerwień jest jedynym źródłem oświetlenia.

Na obiektywach pojawiły się pajęczyny.

 

To samo miejsce. Po usunięciu pajęczyn i zastosowaniu sprayu na pająki, praktycznie w następną noc rozwinęła się pajęczyna lub przyleciało "Babie lato".

 

Ponieważ klient posiada dodatkowe doświetlenie lampami ledowymi, zaproponowaliśmy wyłączenie "IRDY" (podczerwieni). Efekt jest zdecydowanie lepszy. Nie widać pajęczyn ponieważ podczerwień jest wyłączona i nie odbija się od nici pajęczej.

To samo miejsce z wyłączoną programowo podczerwienią w menu kamery. Opcja Day/Night - Color (Domyślnie - Auto)

 Jak wynika z powyższego studium przypadku, wszędzie gdzie to możliwe należy stosować dodatkowe oświetlenie. Obecnie na rynku pojawiły się lampy ledowe, które w odróżnieniu od lamp halogenowych mają niski pobór prądu. Nasz firma montuje lampy ledowe w połączeniu z czujnikiem zmierzchowym.

Przykładowe realizacje. Lampy ledowe 50W z czujnikiem zmierzchowym.

INNE PORADY:

#01 Jak zgrać materiał wideo z rejestratora na pamięć USB lub dysk przenośny

#02 Jak zgrać materiał video z rejestratora programem SMART PSS

#03 Jak prawidłowo ustawić datę w rejestratorze wideo

WDR w kamerze. Co to jest i jak to włączyć?

ROZWIĄZANIE - awaria manipulatora INT-TSI - ciągłe restarty

 

Zapraszamy wszystkich z miejscowości: Jelenia Góra, Gryfów Śląski, Mirsk, Świeradów Zdrój, Olszyna, Lubań, Leśna, Radoniów, Chmieleń, Karłowice, Oleszna Podgórska, Ubocze, Biedrzychowice, Lubomierz, Pasiecznik, Rząsiny, Złotniki Lubańskie, Giebułtów, Wolimierz, Orłowice, Mroczkowice, Gierczyn, Pobiedna, Przecznica, Kotlina i okolice. Działamy w powiatach: lwóweckim, lubańskim, jeleniogórskim. Firma Jupiter to 20 lat doświadczenia. Oferujemy montaż serwis i konfigurację systemów monitoringu, systemów alarmowych, dostępu do internetu we własnej sieci internetowej. Sprzedaż i serwis kas fiskalnych ELZAB oraz serwis i sprzedaż sprzętu komputerowego.


Montaże

Montaż kamer w okolicach Mirska

Prezentujemy zdjęcia z montażu systemu monitoringu w okolicach miejscowości Mirsk. Zastosowaliśmy system znanej i sprawdzonej marki Hikvision. Kamery o rozdzielczości 4 Mpix. Jak widać na zdjęciach zastosowano estetyczną dedykowaną skrzynkę na rejestrator zamykaną na 2 oddzielne zamki oraz puszkowy zasilacz do kamer i rejestratora. Podgląd realizowany jest na dostarczonym przez naszą firmę 27 calowym monitorze. Podgląd z kamer może być także realizowany za pomocą aplikacji HIK-CONNECT na telefon komórkowy lub na komputerze PC za pomocą programu iVMS-4200.

Więcej…

WDR w kamerze. Co to jest i jak to włączyć?

WDR - szeroki zakres dynamiki (eng. Wide Dynamic Range) jest to funkcja przetwarzania obrazów w taki sposób, aby zapewnić wyraźne nagrania zarówno w jasnym świetle jak i w ciemności. W praktyce oznacza to, że kamera może łączyć wiele obrazów o różnych poziomach jasności w jeden lepszy.
Zaletą WDR jest rejestrowanie większej ilości szczegółów w kontrastowych, jasnych obszarach. WDR jest stosowany w sytuacjach, w których występuje duża różnica poziomów między jasnym tłem, a ciemnym pierwszym planem (istnieje szeroki zakres dynamiczny światła).

Więcej…

System alarmowy w domu jednorodzinnym

Jednym z najczęściej montowanych systemów przez naszą firmę "JUPITER" są systemy alarmowe w domu jednorodzinnym. Nowoczesne systemy alarmowe spełniają nie tylko funkcję zabezpieczającą przed kradzieżą, ale także anty-napadową i realizują szybką informację przeciwpożarową. Powiadomienie GSM w nowoczesnych centralach jest już praktycznie standardem. Często realizowane jest także połączenie alarmu z agencją ochrony. Systemy alarmowe - oprócz swoich podstawowych funkcji mogą także obsługiwać zaawansowane funkcje związane z inteligentnym budynkiem , między innymi sterowanie oświetleniem, sterowanie roletami, systemem nawodnienia, symulacją pobytu domowników.

Więcej…

Zastosowanie wielokrążka do przeniesienia okablowania na nowy słup

Więcej…

Montaż alarmu w Lubomierzu

Montaż systemu alarmowego wraz z ostrzeganiem przed ogniem i dymem w miejscowości Lubomierz. Duży 2-poziomowy budynek. Okablowanie systemu alarmowego, systemu monitoringu oraz sieci internetowej zostało położone przed remontem budynku. Zastosowaliśmy czujki ruchu BOSCH, a w newralgicznych miejscach (kotłownia, nagrzewnica), czujki dualne BOSCH. W każdym pomieszczeniu zostały zamontowane czujki dymu. Alarm z powiadomieniem i sterowaniem GSM został przygotowany do połączenia z agencją ochrony.

Więcej…

Możliwości manipulatora SATEL INT-TSG-BSB w systemie INTEGRA 128WRL

Prezentacja możliwości manipulatora dotykowego Satel INT-TSG-BSB. Manipulator podłączony do centrali alarmowej Satel INTEGRA 128 WRL. 4 makra realizujące uzbrajanie i rozbrajanie poszczególnych stref. Przegląd opcji MENU manipulatora.

Więcej…

Montaż kamer 4MPX w agroturystyce w okolicach miejscowości Leśna

Montaż systemu monitoringu w agroturystyce w okolicach Leśnej. Zamontowane zostały kamery o rozdzielczości 2448 x 1632 czyli 4MPX. Rejestrator został podłączony do internetu dzięki temu klient uzyskał możliwość zdalnego podglądu na swoim telefonie. Zastosowaliśmy sprzęt znanej i sprawdzonej marki HIKVISION. Dla zachowania estetyki budynku zastosowaliśmy dedykowane puszki podkamerowe.

Więcej…

ROZWIĄZANIE - awaria manipulatora INT-TSI - ciągłe restarty

W manipulatorach INT-TSI (z wersją oprogramowania 1.7.32 lub wyższą), które zostały uruchomione lub zrestartowane od 18 marca 2019 r., mogą występować cykliczne restarty. Sytuacja ta spowodowana jest wygaśnięciem certyfikatu głównej jednostki certyfikującej. Jako rozwiązanie tymczasowe sugerujemy zmianę daty w centrali alarmowej na dowolny dzień sprzed 18 marca 2019 r. (np. 18 marca 2018 r.) oraz wyłączenie funkcji synchronizacji zegara z serwerem czasu lub siecią GSM - jeżeli jest aktywna.

Więcej…
© 1998-2019 Jupiter      Kontakt: 757814388, 757811454     E-MAIL     FACEBOOK

Szukaj

Joomla Extensions