Częstym problemem w monitoringu wizyjnym są pajęczyny. Podczas przełączania się kamer na tryb nocny z oświetleniem z podczerwieni, IRDA odbija się od cieniutkich nitek całkowicie zakłócając widok. Pająki upodobały sobie szczególnie kamery tubowe o wydłużonym kształcie. Problem nie występuje, lub występuje bardzo rzadko na kamerach kopułkowych.

Ich konstrukcja powoduje że pająki nie mają punktu zaczepienia dla pajęczyny. Jeżeli kamery są łatwo dostępne to pół biedy, gorzej kiedy dostępność takich kamer jest gorsza. Co jakiś czas trzeba kamery omiatać z pajęczyn. Można też stosować specjalny spray przeciwko pająkom.

Jeżeli mamy nieoświetlony plac to w zasadzie nie mamy zbytniego wyboru. Podczerwień jest jedynym źródłem oświetlenia.

Na obiektywach pojawiły się pajęczyny.

 

To samo miejsce. Po usunięciu pajęczyn i zastosowaniu sprayu na pająki, praktycznie w następną noc rozwinęła się pajęczyna lub przyleciało "Babie lato".

 

Ponieważ klient posiada dodatkowe doświetlenie lampami ledowymi, zaproponowaliśmy wyłączenie "IRDY" (podczerwieni). Efekt jest zdecydowanie lepszy. Nie widać pajęczyn ponieważ podczerwień jest wyłączona i nie odbija się od nici pajęczej.

To samo miejsce z wyłączoną programowo podczerwienią w menu kamery. Opcja Day/Night - Color (Domyślnie - Auto)

 Jak wynika z powyższego studium przypadku, wszędzie gdzie to możliwe należy stosować dodatkowe oświetlenie. Obecnie na rynku pojawiły się lampy ledowe, które w odróżnieniu od lamp halogenowych mają niski pobór prądu. Nasz firma montuje lampy ledowe w połączeniu z czujnikiem zmierzchowym.

Przykładowe realizacje. Lampy ledowe 50W z czujnikiem zmierzchowym.

INNE PORADY:

#01 Jak zgrać materiał wideo z rejestratora na pamięć USB lub dysk przenośny

#02 Jak zgrać materiał video z rejestratora programem SMART PSS

#03 Jak prawidłowo ustawić datę w rejestratorze wideo

WDR w kamerze. Co to jest i jak to włączyć?

ROZWIĄZANIE - awaria manipulatora INT-TSI - ciągłe restarty

 

Zapraszamy wszystkich z miejscowości: Jelenia Góra, Gryfów Śląski, Mirsk, Świeradów Zdrój, Olszyna, Lubań, Leśna, Radoniów, Chmieleń, Karłowice, Oleszna Podgórska, Ubocze, Biedrzychowice, Lubomierz, Pasiecznik, Rząsiny, Złotniki Lubańskie, Giebułtów, Wolimierz, Orłowice, Mroczkowice, Gierczyn, Pobiedna, Przecznica, Kotlina i okolice. Działamy w powiatach: lwóweckim, lubańskim, jeleniogórskim. Firma Jupiter to 20 lat doświadczenia. Oferujemy montaż serwis i konfigurację systemów monitoringu, systemów alarmowych, dostępu do internetu we własnej sieci internetowej. Sprzedaż i serwis kas fiskalnych ELZAB oraz serwis i sprzedaż sprzętu komputerowego.


Montaże

Montaż systemu alarmowego w okolicach Olszyny Lubańskiej

Zdjęcia z montażu systemu alarmowego Satel Perfecta w okolicach miejscowości Olszyna Lubańska. Zastosowaliśmy znane i niezawodne czujki ruchu BOSCH. Sterowanie centrali alarmowej (wyłączanie i załączanie uzbrojenia za pomocą pilotów).

Więcej…

System alarmowy i system monitoringu w placówce publicznej

Prezentujemy zdjęcia z montażu systemu alarmowego oraz systemu monitoringu w placówce publicznej w Leśnej. Zastosowano markowy sprzęt. Kilkanaście czujników ruchu Bosch, czujniki dymu Satel. Dodatkowo budynek chroni system monitoringu marki HIKVISION.

Więcej…

Transmisja mszy z kościoła pw. Świętej Jadwigi w Gryfowie Śląskim

Miło nam poinformować, że nasza firma zrealizowała możliwość transmisji on-line mszy świętych z kościoła pw. Świętej Jadwigi w Gryfowie Śląskim. Zapewniliśmy odpowiedni sprzęt oraz internet.

Więcej…

Bezprzewodowy system alarmowy z powiadomieniem GSM i reakcją grupy interwencyjnej oraz kamera obrotowa

W bardzo pięknie położonej posesji w Świeradowie Zdroju zamontowaliśmy bezprzewodowy system alarmowy Satel. System alarmowy z powiadomieniem GSM został połączony z agencją ochrony ALMAK SECURITY z Lubania. Oprócz systemu SSWiN (Systemu Sygnalizacji Włamania i Napadu) zamontowaliśmy kamerę obrotową podłączoną do sieci internet, dzięki której można uzyskać podgląd zdalny za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfonie.

Więcej…

System monitoringu w placówce publicznej oraz placu zabaw

Zamontowaliśmy system CCTV w placówce publicznej. Monitoringiem objęty jest parking oraz przyległy plac zabaw. System został podłączony do internetu i posiada możliwość zdalnego monitorowania placówki. Zastosowaliśmy sprzęt renomowanej marki HIKVISION.

Więcej…

Montaż systemu alarmowego w okolicach Gryfowa Śląskiego

Prezentujemy zdjęcia z montażu systemu alarmowego Satel Perfecta w okolicach Gryfowa Śląskiego. System alarmowy z powiadomieniem GSM. Możliwość sterowania za pomocą wiadomości tekstowych SMS lub za pomocą dedykowanej aplikacji na telefon komórkowy z androidem i IOS

Więcej…

System alarmowy Satel Perfecta w okolicach Lubomierza

W sobotni mroźny poranek zamontowaliśmy system alarmowy Satel Perfecta. System alarmowy z zamontowaną kartą SIM umożliwia powiadamianie za pomocą SMS oraz komunikatów AUDIO o alarmach. Umożliwia także sterowanie systemem alarmowym za pomocą wiadomości SMS oraz za pomocą dedykowanej aplikacji na telefon z androidem i IOS

Więcej…

Kamery w okolicach miejscowości Gryfów Śląski

Zdjęcia z montażu kamer HIKVISION w okolicach Gryfowa Śląskiego. Skonfigurowaliśmy zdalny podgląd z kamer które zostały podłączone do rejestratora.

Więcej…
© 1998-2019 Jupiter  GRYFÓW ŚLĄSKI    Kontakt: 757814388, 757811454     E-MAIL     FACEBOOK

Szukaj