Częstym problemem w monitoringu wizyjnym są pajęczyny. Podczas przełączania się kamer na tryb nocny z oświetleniem z podczerwieni, IRDA odbija się od cieniutkich nitek całkowicie zakłócając widok. Pająki upodobały sobie szczególnie kamery tubowe o wydłużonym kształcie. Problem nie występuje, lub występuje bardzo rzadko na kamerach kopułkowych.

Ich konstrukcja powoduje że pająki nie mają punktu zaczepienia dla pajęczyny. Jeżeli kamery są łatwo dostępne to pół biedy, gorzej kiedy dostępność takich kamer jest gorsza. Co jakiś czas trzeba kamery omiatać z pajęczyn. Można też stosować specjalny spray przeciwko pająkom.

Jeżeli mamy nieoświetlony plac to w zasadzie nie mamy zbytniego wyboru. Podczerwień jest jedynym źródłem oświetlenia.

Na obiektywach pojawiły się pajęczyny.

 

To samo miejsce. Po usunięciu pajęczyn i zastosowaniu sprayu na pająki, praktycznie w następną noc rozwinęła się pajęczyna lub przyleciało "Babie lato".

 

Ponieważ klient posiada dodatkowe doświetlenie lampami ledowymi, zaproponowaliśmy wyłączenie "IRDY" (podczerwieni). Efekt jest zdecydowanie lepszy. Nie widać pajęczyn ponieważ podczerwień jest wyłączona i nie odbija się od nici pajęczej.

To samo miejsce z wyłączoną programowo podczerwienią w menu kamery. Opcja Day/Night - Color (Domyślnie - Auto)

 Jak wynika z powyższego studium przypadku, wszędzie gdzie to możliwe należy stosować dodatkowe oświetlenie. Obecnie na rynku pojawiły się lampy ledowe, które w odróżnieniu od lamp halogenowych mają niski pobór prądu. Nasz firma montuje lampy ledowe w połączeniu z czujnikiem zmierzchowym.

Przykładowe realizacje. Lampy ledowe 50W z czujnikiem zmierzchowym.

INNE PORADY:

#01 Jak zgrać materiał wideo z rejestratora na pamięć USB lub dysk przenośny

#02 Jak zgrać materiał video z rejestratora programem SMART PSS

#03 Jak prawidłowo ustawić datę w rejestratorze wideo

WDR w kamerze. Co to jest i jak to włączyć?

ROZWIĄZANIE - awaria manipulatora INT-TSI - ciągłe restarty

 

Zapraszamy wszystkich z miejscowości: Jelenia Góra, Gryfów Śląski, Mirsk, Świeradów Zdrój, Olszyna, Lubań, Leśna, Radoniów, Chmieleń, Karłowice, Oleszna Podgórska, Ubocze, Biedrzychowice, Lubomierz, Pasiecznik, Rząsiny, Złotniki Lubańskie, Giebułtów, Wolimierz, Orłowice, Mroczkowice, Gierczyn, Pobiedna, Przecznica, Kotlina i okolice. Działamy w powiatach: lwóweckim, lubańskim, jeleniogórskim. Firma Jupiter to 20 lat doświadczenia. Oferujemy montaż serwis i konfigurację systemów monitoringu, systemów alarmowych, dostępu do internetu we własnej sieci internetowej. Sprzedaż i serwis kas fiskalnych ELZAB oraz serwis i sprzedaż sprzętu komputerowego.


Montaże

Bezprzewodowy system alarmowy z reakcją grupy interwencyjnej

Prezentujemy zdjęcia z montażu systemu alarmowego w wypoczynkowych domkach holenderskich. System został podpięty pod firmę ochroniarską z reakcją grupy interwencyjnej ALMAK SECURITY.

Więcej…

Montaż i konfiguracja kamer obrotowych dla firmy Lederzentrum

Zamontowaliśmy i skonfigurowaliśmy dwie kamery obrotowe dla firmy Lederzentrum. Kamery pokrywają swoim zasięgiem praktycznie cały teren firmy. Są także wspomagane klasycznymi stało-ogniskowymi kamerami. Zaprogramowana została funkcja patrolu oraz trasy.

Więcej…

Cztery kamery i domofon w okolicach miejscowości MIRSK

System monitoringu HIKVISION składający się z czterech 4Mpixelowych kamer zamontowaliśmy w okolicach miejscowości MIRSK. Dodatkowo zamontowaliśmy domofon otwierający bramę wjazdową. 

Więcej…

Instalacja kamer monitoringu HIKVISION i systemu alarmowego Satel Perfecta

W nowo budowanym domu jednorodzinnym instalowaliśmy okablowanie, a następnie podzespoły systemów CCTV oraz systemu SSWiN Satel Perfecta. Tym razem na monitoring wykorzystaliśmy skrzynkę podtynkową w której zamontowaliśmy zasilacz buforowy wraz z akumulatorem. W systemie alarmowym zastosowaliśmy czujniki ruchu BOSCH oraz dualne OPTEX. System alarmowy został podzielony na strefy dzienną oraz nocną.

Więcej…

Montaż kamer dla pensjonatu w Świeradowie Zdroju

W pięknie położonym pensjonacie w Świeradowie Zdroju montowaliśmy kamerę do już istniejącego systemu monitoringu.

Więcej…

System monitoringu ochrony domu i instalacji paneli fotowoltaicznych

W okolicach jeleniej Góry zamontowaliśmy system monitoringu domu jednorodzinnego. Dodatkowo zamontowaliśmy kamerę wraz z oświetleniem do podglądu instalacji fotowoltaicznej. Na słupie została zamontowana lampa ledowa z czujnikiem zmierzchowym, oraz kamera obejmująca całą instalację fotowoltaiczną. Skonfigurowaliśmy możliwość zdalnego podglądu za pomocą aplikacji na smartfonie.

Więcej…

Montaż systemu alarmowego w okolicach Olszyny Lubańskiej

Zdjęcia z montażu systemu alarmowego Satel Perfecta w okolicach miejscowości Olszyna Lubańska. Zastosowaliśmy znane i niezawodne czujki ruchu BOSCH. Sterowanie centrali alarmowej (wyłączanie i załączanie uzbrojenia za pomocą pilotów).

Więcej…

System alarmowy i system monitoringu w placówce publicznej

Prezentujemy zdjęcia z montażu systemu alarmowego oraz systemu monitoringu w placówce publicznej w Leśnej. Zastosowano markowy sprzęt. Kilkanaście czujników ruchu Bosch, czujniki dymu Satel. Dodatkowo budynek chroni system monitoringu marki HIKVISION.

Więcej…
© 1998-2019 Jupiter  GRYFÓW ŚLĄSKI    Kontakt: 757814388, 757811454     E-MAIL     FACEBOOK

Szukaj