Standardowy zestaw monitoringu przy 4 kamerach o rozdzielczości 1920x1080px czyli FullHd i przy ustawieniu reakcji kamer na ruch, oraz zastosowaniu dysku 1TB pozwala nam na zapis około 3-4 tygodni materiału. Przy zapisie ciągłym 1 godzina z jednego kanału to około 1GB danych (przy ustawieniu 15 klatek na sekundę). Pozwala nam to na zapis około 11 dni.

Czasami zdarza się, że czas zapisu nagrań musi być dłuższy.

Wymaganiem klienta było aby nagrania były przechowywane co najmniej 180 dni, czyli pół roku. Nagraniom wideo miał towarzyszyć strumień audio.

W tym przypadku zastosowaliśmy rejestrator umożliwiający podłączenie 2 dysków twardych, oraz 4 wejścia audio dla każdego kanału.

Zostały zamontowane 2 dyski 8TB WD Caviar Purple, co pozwoliło nam na utworzenie macierzy o wystarczającej ilości miejsca do zapisu tak długiego materiału z kamer. Dyski z serii PURPLE są przystosowane do pracy ciągłej 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu w środowisku o podwyższonej temperaturze i są specjalnie przeznaczone do stosowania w systemach monitoringu wizyjnego z zapisem materiału HD w rejestratorach DVR i NVR.

Dodatkowo zostały zmniejszone klatki/sec dla każdego kanału. Aby zapewnić w miarę przyzwoitą jakość wystarczy zmniejszyć ilość klatek do 10kl/sek. Rejestrator został zaprogramowany do zapisu reakcji na ruch w godzinach nocnych i zapis ciągły w godzinach pracy biura.

Rejestrator został podłączony do internetu, co pozwala na zdalny podgląd kamer. Do przeglądania podglądu z kamer służy aplikacja BCS VIEWER LITE, którą można pobrać na telefony z androidem bezpośrednio ze sklepu Play. Oraz jest także dostępna aplikacja na telefony z systemem IOS. Do przeglądania oraz pobierania nagrań na komputerze lub laptopie z systemem Windows służy oprogramowanie SMART PSS obecnie w wersji 2.0

Kamery i rejestrator są zasilane poprzez zasilacz buforowy, stabilizujący i podtrzymujący zasilanie w razie przerw dostawie prądu.

Wykonane zostało także oznakowanie obiektu, zgodne z nowymi przepisami o ochronie danych osobowych.

 

 

Zapraszamy wszystkich z miejscowości: Jelenia Góra, Gryfów Śląski, Mirsk, Świeradów Zdrój, Olszyna, Lubań, Leśna, Radoniów, Chmieleń, Karłowice, Oleszna Podgórska, Ubocze, Biedrzychowice, Lubomierz, Pasiecznik, Rząsiny, Złotniki Lubańskie, Giebułtów, Wolimierz, Orłowice, Mroczkowice, Gierczyn, Pobiedna, Przecznica, Kotlina i okolice. Działamy w powiatach: lwóweckim, lubańskim, jeleniogórskim. Firma Jupiter to 20 lat doświadczenia. Oferujemy montaż serwis i konfigurację systemów monitoringu, systemów alarmowych, dostępu do internetu we własnej sieci internetowej. Sprzedaż i serwis kas fiskalnych ELZAB oraz serwis i sprzedaż sprzętu komputerowego.


Montaże

WDR w kamerze. Co to jest i jak to włączyć?

WDR - szeroki zakres dynamiki (eng. Wide Dynamic Range) jest to funkcja przetwarzania obrazów w taki sposób, aby zapewnić wyraźne nagrania zarówno w jasnym świetle jak i w ciemności. W praktyce oznacza to, że kamera może łączyć wiele obrazów o różnych poziomach jasności w jeden lepszy.
Zaletą WDR jest rejestrowanie większej ilości szczegółów w kontrastowych, jasnych obszarach. WDR jest stosowany w sytuacjach, w których występuje duża różnica poziomów między jasnym tłem, a ciemnym pierwszym planem (istnieje szeroki zakres dynamiczny światła).

Więcej…

System alarmowy w domu jednorodzinnym

Jednym z najczęściej montowanych systemów przez naszą firmę "JUPITER" są systemy alarmowe w domu jednorodzinnym. Nowoczesne systemy alarmowe spełniają nie tylko funkcję zabezpieczającą przed kradzieżą, ale także anty-napadową i realizują szybką informację przeciwpożarową. Powiadomienie GSM w nowoczesnych centralach jest już praktycznie standardem. Często realizowane jest także połączenie alarmu z agencją ochrony. Systemy alarmowe - oprócz swoich podstawowych funkcji mogą także obsługiwać zaawansowane funkcje związane z inteligentnym budynkiem , między innymi sterowanie oświetleniem, sterowanie roletami, systemem nawodnienia, symulacją pobytu domowników.

Więcej…

Zastosowanie wielokrążka do przeniesienia okablowania na nowy słup

Więcej…

Montaż alarmu w Lubomierzu

Montaż systemu alarmowego wraz z ostrzeganiem przed ogniem i dymem w miejscowości Lubomierz. Duży 2-poziomowy budynek. Okablowanie systemu alarmowego, systemu monitoringu oraz sieci internetowej zostało położone przed remontem budynku. Zastosowaliśmy czujki ruchu BOSCH, a w newralgicznych miejscach (kotłownia, nagrzewnica), czujki dualne BOSCH. W każdym pomieszczeniu zostały zamontowane czujki dymu. Alarm z powiadomieniem i sterowaniem GSM został przygotowany do połączenia z agencją ochrony.

Więcej…

Możliwości manipulatora SATEL INT-TSG-BSB w systemie INTEGRA 128WRL

Prezentacja możliwości manipulatora dotykowego Satel INT-TSG-BSB. Manipulator podłączony do centrali alarmowej Satel INTEGRA 128 WRL. 4 makra realizujące uzbrajanie i rozbrajanie poszczególnych stref. Przegląd opcji MENU manipulatora.

Więcej…

Montaż kamer 4MPX w agroturystyce w okolicach miejscowości Leśna

Montaż systemu monitoringu w agroturystyce w okolicach Leśnej. Zamontowane zostały kamery o rozdzielczości 2448 x 1632 czyli 4MPX. Rejestrator został podłączony do internetu dzięki temu klient uzyskał możliwość zdalnego podglądu na swoim telefonie. Zastosowaliśmy sprzęt znanej i sprawdzonej marki HIKVISION. Dla zachowania estetyki budynku zastosowaliśmy dedykowane puszki podkamerowe.

Więcej…

ROZWIĄZANIE - awaria manipulatora INT-TSI - ciągłe restarty

W manipulatorach INT-TSI (z wersją oprogramowania 1.7.32 lub wyższą), które zostały uruchomione lub zrestartowane od 18 marca 2019 r., mogą występować cykliczne restarty. Sytuacja ta spowodowana jest wygaśnięciem certyfikatu głównej jednostki certyfikującej. Jako rozwiązanie tymczasowe sugerujemy zmianę daty w centrali alarmowej na dowolny dzień sprzed 18 marca 2019 r. (np. 18 marca 2018 r.) oraz wyłączenie funkcji synchronizacji zegara z serwerem czasu lub siecią GSM - jeżeli jest aktywna.

Więcej…

Montaż kamery obrotowej w okolicach miejscowości Mirsk

Montaż kamery obrotowej. Kamera posiada 3 krotny zoom i można nią obracać za pomocą dedykowanej aplikacji na telefonie komórkowym lub w programie na komputerze PC. Kamera uzupełnia założony wcześniej system kamer umożliwiając dokładniejszy monitoring dalej położonych miejsc wykorzystując bezstratne przybliżenie obrazu.

Więcej…
© 1998-2019 Jupiter      Kontakt: 757814388, 757811454     E-MAIL     FACEBOOK

Szukaj

Joomla Extensions